Liderlerimiz

Liderlerimiz

b-burak-ozhan-1

B. Burak Özhan

Celal Bayar Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği ve Akademi Ege Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi aldım...

Devamını Oku
bulent-seyran

Bülent Seyran

Akademi İstanbul Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldum...

Devamını Oku
can-dalkilic2

Can Dalkılıç

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Bölümünü bitirdim. 2005 senesinde Vodafone Telekominikasyon A.Ş de yönetici olarak göreve başladım.

Devamını Oku
deniz-turhan-hotic1

Deniz Turhan Hotiç

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun oldum...

Devamını Oku
didem-ayas1

Didem Ayas

 Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun oldum...  

Devamını Oku
gulabi-turan

Gülabi Turan

Ankara Üniversitesi .Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi Ana Bilim Dalı'ndan mezun oldum...

Devamını Oku
hulya-demirkiran1

Hülya Demirkıran

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro- Dramatik Yazarlık- Dramaturji Bölümü’nden mezun oldum...

Devamını Oku
kerim-dundar

Kerim Dündar

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü “Oyunculuk” Anasanat Dalı’ndan mezun oldum...

Devamını Oku
medine-yavuz-almac

Medine Yavuz Almaç

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro - Sahne Tasarımı Dalı'ndan mezun oldum...

Devamını Oku
pinar-egeli-karadag

Pınar Egeli Karadağ

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro - Oyunculuk Dalı'ndan mezun oldum...

Devamını Oku
ugur-demirpehlivan

Uğur Demirpehlivan

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro - Oyunculuk Dalı'ndan mezun oldum...

Devamını Oku
veysel-berikan

Veysel Berikan

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro - Oyunculuk Dalı'ndan mezun oldum...

Devamını Oku


Burak Özhan

Celal Bayar Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği ve Akademi Ege Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi aldım. Mühendislik alanında öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Tiyatro alanında öğrenim süreci ve sonrasında ödenekli ve özel bir çok kurumda çalıştım. Yerli-yabancı ve klasik-çağdaş bir çok oyunda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptım. TRT’nin çeşitli radyo oyunlarında görev aldım.  Ulusal ve uluslararası festivallere oyuncu olarak katıldım. Çeşitli fakültelerde öğrencilere “Tiyatro ve Sahne Sanatları”, “Drama” ve  “Etkili Konuşma ve Sunum Teknikleri” lisans derslerini vermekteyim.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Oyunculuk”, “Tiyatro ve İnsanları Anlamak”, Tiyatro ve Davranışları Anlamak”, “Tiyatro ve Konuşmayı Anlamak”, Tiyatro ve Etkilemeyi Anlamak” ve “Tiyatro ve Kritik Düşünce” atölyelerinin lideriyim.

Bülent Seyran

Akademi İstanbul Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldum. Pekçok dizide, reklamda ve filmde rol aldım. İzmir ve İstanbul’da çeşitli tiyatrolarda çalıştım. Halen Tiyatro Kare’de görev yapmaktayım. İstanbul’da farklı sanat merkezlerinde de eğitmen olarak yer almaya devam ediyorum.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Hayatı Keyifle Yaşamak” atölyesi lideriyim.

Deniz Turhan Hotiç

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun oldum. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tiyatro Sanat Bilimi üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Lisans Tezim “Feminizm’in Toplumsal Açıdan İncelenmesi ve Bir Örnek Oyun: Vesikalı Bekaret”. Yüksek Lisans Tezim ise “Cumhuriyet Dönemi Türk Tiyatrosu’nda Bulvar Tiyatrosu ve Haldun Dormen” dir.

Üniversite’nin açtığı Kısa Oyun yarışmasında Suat Taşer Kısa Oyun ödülünü aldım. Öğrencilik yıllarımda Salihli Belediyesi’nin davetiyle Tiyatro Eğitim kampı kurulmasına öncülük eden iki arkadaşımla birlikte ve üç yıla yayılan süreçte Tiyatro Kuramları, Dünya Tiyatro Tarihi, Reji Uygulaması dersleri verdim; oyun yazarlığı ve yönetmenlik yaptım.1990 yılından itibaren Tiyatro festivallerinde, çeşitli tiyatro topluluklarınca çeşitli oyunlarım sahnelendi.

İzmir’e yerleştiğim 2017 yılından bu yana, gönüllü olarak, çeşitli amatör tiyatro kamplarında  (Dionysos Sart, Urla, Ayvalık, Aydın) Oyun Yazarlığı (Dramatik Yazarlık) ve çeşitli köy okullarında çocuklara yönelik Yaratıcı Drama eğitimleri vermekteyim.

Tiyatro yaşamım dışında yurtdışı eğitimleri ve iş tecrübelerim de olmuştur. AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)’nın Yetişkin Okuma Yazma Programı Eğitmeni olarak bir Sivil Toplum Kuruluşu üyesiyim.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Oyun Yazarlığı” atölyesi lideriyim.

Didem Ayas

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun oldum. Uzakları yakın yapmak, özlemleri satırlarda dondurmak için ilkokul yıllarından itibaren yazdım. Çocukluğumdan beri etrafımdakileri izledim ve karelerin içindeki ayrıntıları görmeye çalıştım. İnsana dair duygu, bakış, yaşam, sevgi, paylaşım ile her gün kendimi büyütmeye gayret ettim. Yaşam içinde var olmak adına mesleki kurslarla tanıştım. Kişisel donanımıma her gün yeni bilgiler eklemeye gayret ettim.

İnsanı tanımak, yaşamın içinde olmak için; yardımcı oyunculuk, sekreterlik, turizmcilik, reklamcılık, koordinatörlük, yöneticilik yaptım.  “Düşler Gerçekleştiği Noktada Biter” şiir kitabını tamamladım. Dergi editörlüğü, kitap derlemeleri, röportajlar yaptım. 2006 yılına kadar biriktirdiklerimin aslında bana dair yolculuğun malzemeleri olduğunu öğrendim.

2007 yılında; hayatın içinde yaşam kalitemi düşüren “vertigo” rahatsızlığının artık süreklilik arz eden ilaç alım komutuna karşı çıktım. Doktorumun verdiği ilaçların artık ömür boyu kullanım zorunluluğunu REİKİ enerjisi ile minimuma indirdim.

Kişisel Gelişim Yolculuğuma Şeyda Şişman ile başladım. Bireysel Farkındalık, Quantum Düşünce Teknikleri, Meditasyon ve Atölye çalışmalarıyla her katılımda daha farklı bakış açısı, daha olumlu düşünce biçimiyle enerjimin hızla arttığını hissettim. 

Yönetim Becerileri, Eğiticinin Eğitimi, Travma Sonrası Stres Bozuklukları, LIVCON Yaşam Koçluğu – Öğrenci Koçluğu diploma çalışmalarıyla yaşadıklarımı  belgelendirdim. REİKİ1, REİKİ2, REİKİ Master eğitimlerini Sevilay Kartal, Oğulcan Aksoy rehberliğinde aldım.

Halen BirArtıİki Kişisel Yaratıcılık Atölyesi’ni yürütmekteyim.

(www.birartiiki.com)

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Kendini Keşfetmek” atölyesi lideriyim.

Gülabi Turan

Ankara Üniversitesi .Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Tarihi ve Teorisi Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldum. Kocaeli’de pek çok kurumda ve grupta Tiyatro ve Doğaçlama eğitimleri verdim; pek çok oyun sahneledim.

Kocaeli Oyun İstasyonu Tiyatrosu’nu kurdum. Bu toplulukta uzun yıllar yönetici, eğitmen, yönetmen, sahne tasarımcısı  ve oyuncu olarak görev yaptım. Halen bu toplulukta oyuncu olarak görev almaktayım.

Türkiye’de ilk olarak Mahşer-i Cümbüş topluluğunun başlattığı Doğaçlama Tiyatro çalışmalarını Kocaeli’de başlattım. Ve uzun yıllar gösteri yönetmenliği yaptım. Tiyatro İzmit bünyesinde ilk  gösterisini yapan grup, daha sonra Oyun İstasyonu adını aldı. 15 sezondur seyirci ile buluşan doğaçlama oyunu ile 500’un üzerinde gösteri yaptık.

Türkiye’de farklı doğaçlama ekiplerinin bir araya geldiği  ve daha sonra farklı kentlerde Doğaçlama festivallerinin öncülü olan  Doğaçlama Buluşmaları’nı organize ettim. 

Antalya’da bulunan yerleşik Antre Sahne grubu ile yaptığım  doğaçlama atölyesi ile Antalya’nin ikinci doğaçlama grubunun çıkmasına öncülük ettim.

Halen Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nde Tiyatro ve Drama öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Bunların yanında Tüpraş, Ford Otosan ve Aromsa gibi fabrika ve tesislerde tiyatro ve doğaçlama eğitimleri vermeye devam etmekteyim.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Doğaçlama” atölyesi lideriyim.       

Hülya Demirkıran

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro- Dramatik Yazarlık- Dramaturji Bölümü’nden mezun oldum. İzmir’de faaliyet gösteren bir tiyatro kurumunda dramaturg, çeşitli projelerde, belgesel-metin, film-senaryo yazarı olarak görev aldım. Halen, İstanbul merkezli bir tiyatro dergisinde (Kulis Tiyatro) dosya sorumlusu- köşe yazarı olarak tiyatro alanında çalışmalarıma devam ediyorum.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Oyunculuk”, “Tiyatro ve İnsanları Anlamak”, Tiyatro ve Davranışları Anlamak”, “Tiyatro ve Konuşmayı Anlamak”, Tiyatro ve Etkilemeyi Anlamak” ve “Tiyatro ve İşlevsellik”, Tiyatro ve Dünyaya Farklı Bir Bakış” ile Tiyatro ve Dramaturgi” atölyelerinin lideriyim.

Kerim Dündar

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü “Oyunculuk” Anasanat Dalı’ndan mezun oldum. 1992-1998 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün kuruluş aşamalarında görev aldım. 1998 Yılı’ndan  bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü “Oyunculuk Ansanat Dalı” nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Bölümümde; “Sahne Uygulaması”, “Rol ve Karakterde Konuşma Eğitimi”, “Konuşma Eğitimi ve Yaratı”, “Dil Kuramları ve Konuşma Eğitimi” “Dil ve Konuşma Eğitimi” derslerini sürdürmekteyim. Bu güne değin bir çok Sinema filminde, Televizyon dizilerinde, Özel Tiyatrolar ve Devlet Tiyatroları’nda görev aldım. Ayrıca hem kısa oyun hem de bir çok uzun tiyatro oyununun da rejisini yaptım.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Yönetmenlik”, “Tiyatro ve Alanların dili” atölyelerinin lideriyim.

Medine Yavuz Almaç

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro – Sahne Tasarımı Dalı’ndan mezun oldum. Çalışmalarımı yurtdışında sürdürmeye başladım. ABD’nde Newyork Hunter College’de İngilizce dil eğitimi aldım. Newyork, Paris başta olmak üzere pekçok şehirdeki tiyatrolarda sahne ve kostüm tasarımcısı olarak çalıştım. Türkiye’ye döndükten sonra önemli bir tekstil firmasında moda tasarımcılığı yaptım. Çeşitli sergi organizasyonları gerçekleştirdim. 1999 yılından bu yana da, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda dekor ve kostüm kreatörü olarak çalışmaktayım.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Sahne Tasarımı”, “Tiyatro ve Kendi Kostümünü Yaratmak”, Tiyatro ve Kendi Maskeni Yaratmak” atölyelerinin lideriyim.

Pınar Egeli Karadağ

Eğitimime Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nda başladım ve 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun olarak tamamladım.Konak Belediye Tiyatrosu,İzmir Sanat Çocuk Tiyatrosu,Aysa Organizasyon ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda bir çok oyunda oyuncu olarak görev aldım.TRT İzmir Radyosu ve Televizyonu’nda seslendirme sanatçılığı,çeşitli üniversite ve kurumların projelerinde drama liderliği,kukla yapım _oynatım atölyeleri tecrübelerim oldu.
Halen İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmakta ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ndeki egitimime devam etmekteyim.
İZTİYAT’da “Tiyatro ve Alkışlar ” atölyesinin lideriyim.


Uğur Demirpehlivan

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro – Oyunculuk Dalı’ndan mezun oldum.

Okuldayken kurduğum Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu’nda oynadım, yönettim. Daha sonra İstanbul’a taşındım. Yaratıcı drama liderliği yaptım. Pekçok tiyatro eserinin yanısıra, çeşitli sinema filimlerinde ve televizyon dizilerinde oynadım. Bununla beraber eğitmenlik de hayatımın bir diğer önemli parçası oldu daima.  Oyuncu koçluğu, tiyatro oyunculuk eğitimi, farkındalık temelli atölye çalışmaları ile çeşitli eğitimler gerçekleştirdim.

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Anlamanın Önemi” ile “Tiyatro ve Öykü” atölyelerinin lideriyim. Ayrıca Eylül Demirpehlivan ile birlikte “Tiyatro ve Yazgıyı Sevmek” adlı bir de seminerim bulunmakta.

Veysel Sami Berikan

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro – Oyunculuk Dalı’ndan mezun oldum.

Çeşitli sanat merkezleri ve tiyatrolarda oyuncu, eğitmen, yönetmen ve yönetici olarak çalıştım. Yerel radyo ve televizyon kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuk; ulusal kanallardaki televizyon dizilerinde de oyunculuklar yaptım.

Tiyatronun yanısıra, her yaş grubuna yönelik eğitimler tasarladım ve gerçekleştirdim.

Koçluk, NLP, eğitimcinin eğitimimi, zihin haritaları, hikaye anlatıcılılığı, mikro ifadeler, beden dili, anlayarak hızlı okuma gibi pekçok eğitim aldım.

“Sunum Sahnenizin Yönetmeni Olmak İster misiniz” adlı basılmış bir kitabım bulunmakta.

1997 yılından bu yana Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçısı, 2014 yılından bu yana da İzgören Akademi’de eğitmen-danışman olarak çalışmaktayım.

(Ayrıntılı bilgiler için www.veyselberikan.com)

İZTİYAT’’nde “Tiyatro ve Oyunculuk”, “Tiyatro ve İnsanları Anlamak”, Tiyatro ve Davranışları Anlamak”, “Tiyatro ve Konuşmayı Anlamak” ve Tiyatro ve Etkilemeyi Anlamak” atölyelerinin lideriyim.


Can Dalkılıç

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Bölümünü bitirdim. 2005 senesinde Vodafone Telekominikasyon A.Ş de yönetici olarak göreve başladım. 2008-2022 seneleri arasinda Bazı Şeyler Tiyatrosu’nu kurdum. Genel sanat yönetmenliği görevini üstlendim. Kurumların iç eğitim faaliyetleri kapsamında çeşitli eğitim filmlerinin yapımcılığını üstlendim. Halen gayrimenkul sektöründe yönetici ve danışman olarak çalışmakta, ayrıca tiyatro çalışmalarımı da sürdürmekteyim. İZTİYAT’nde Satış Alanında kurumlara özel tasarlanan eğitimlerin lideriyim.