TİYATRO VE…

İzmir Tiyatro Atölyesi’ni oluştururken, olabildiğince net bir odak noktası  belirlemeyi istedik. Tiyatroya sempati duyan, seven ve onunla birlikte kendi potansiyelini tanıyabileceğini düşünenlerle beraber ilerlemeyi hedefledik. Tüm sanat dalları ile ilişki içinde olması, en temel insani davranış şekillerinden biri olan ‘oyun oynama’ eğilimden yola çıkması ve insanı olabildiğince mercek altın alması ile bu hedefimize giden doğru araç olduğuna inandık.

Şimdi diyoruz ki, ister bireysel olarak isterse kurumsal olarak potansiyelinize ulaşmak gibi bir arayışınız varsa, biz sizin potansiyelinize ayna tutabiliriz. Birlikte bir yolculuğa çıkarız. Tiyatro sanatının gücüyle, hedeflediğiniz noktada farklı deneyimler ile bu keşfi yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Peki ama nasıl? Aradığınız gelişim alanınızı anlıyoruz. Sonra o alanda bize yol göstereceğini düşündüğümüz kurguyu oluşturuyoruz. Bu bazen sizin için kaleme alınmış bir tiyatro metni olabiliyor, bazense bir yazarın satırları. Onun üstünde çalışarak ilerliyoruz. Hem metni, hem de sizin hedeflediğiniz alanı keşfediyoruz.

Yani ‘tiyatro ve’ diyerek, sanatın büyüleyici ve iyileştirici gücünden faydalanıyoruz birlikte.

Comments are closed.